Quantcast
Channel: weboldal – Chrome Ball Blog
Viewing all articles
Browse latest Browse all 9

Magázódjunk? Tegeződjünk?

$
0
0

Magázódjunk vagy tegeződjünkSokszor felvetődik a kérdés, hogy mi a jobb; ha magázódunk vagy ha tegeződünk a weboldalon, hírlevélben, blogon, árajánlat adáskor, stb.

Nem véletlenül szól erről első bejegyzésünk hiszen a nagy átlagtól eltérően a mi blogunkon magázzuk az olvasót. Ráadásul sokszor többeszámban írjuk a blogot ami szintén nagyon ritka.

A magyarázat eléggé egyszerű.

Nem az a lényeg, hogy magázódunk vagy tegeződünk hanem az, hogy ha az egyiket kiválasztottuk akkor maradjunk is annál.

Nagyon sokszor tapasztaltam a neten, hogy a weboldal, hírlevél és a blog közvetlen tegező hangnemben folyt ám maga a weboldal vagy amikor árajánlat kérésre került a sor akkor már komoly hangvételű, magázó levél jött.

Olyan gondolat lehet ilyenkor az emberben, hogy ”a blogon muszáj tegeződni, hiszen mindenki úgy csinála, de az árajánlatban nem tegeződhetek mert az meg, hogy nézne ki?!”

Pedig pont ez lehetne az egyik ok, hogy ne így legyen, hiszen pont az “hogy néz ki” amikor egyszer így máskor meg úgy szólitja meg ügyfelét?

Több nagyon sikeres marketinges szakember oldalán olvasható, hogy akármelyiket is válasszuk a másik csoportból veszítünk ügyfeleket. Viszont akiknek jobban tetszik a kiválasztott stílus azokkal könnyebben tudunk kommunikálni. Tehát először azt kell megtalálni, hogy akikhez szólni szeretne, az ön pica melyik stílussal tud azonosulni, miképp megy át hatékonyabban az üzenet. S ezután viszont következetesen minden fórumon tartani kell a kiválasztott módot.

Általános érvényű szabály nem sok van arra nézve, hogy melyik a helyes, inkább azt lehet mondani, hogy a néhány nyilvánvaló esetet kivéve (például egy csengőhangot áruló oldal furán hatna magázva) le kell tesztelni, hogy az ön piaca melyikre reagál jobban.

A tesztelés egyszerűbb mint gondolnánk, hiszen nagyon jó és ingyenes módszerek is vannak erre. Mivel a weboldal tesztelése többször is vissza fog térni a bejegyzéseimben ezért hamarosan egy külön cikket írok majd arról, hogy a google webhely-optimalizálójával miképp lehet ezt megoldani. S természetesen arról is írni fogok, hogy hírlevelekben milyen módszerek vannak ennek mérésére.

Szerintem a fentiekből ki is derül, hogy a mi blogunk azért magázó mert weboldalunkon és minden elérhető anyagunkon magázó stílusban írunk. Innentől fogva ha most ugyenezen az oldalon a blogban hirtelen tegeződnénk akkor az megbontaná az oldal egységét, összezavarná a látogatóban azt a képet amit a weboldal alakít ki rólunk.

Mi úgy döntöttünk, hogy magázzuk önt és olvasóinkat a blogon.

Pár éve még sokan azért kezdtek el tegeződni weboldalukon mert az ritkaság volt és ki akartak tűnni a tömegből. Ma már ritka a magázó blog mint a fehér holló, azaz tulajdonképpen már ezzel lehet kitűnni.

De persze nem ez volt az ok, hogy magázódjunk, hanem az hogy számunkra ez a tisztelet jele és ahogy a való életben sem tegezünk le senkit ismeretlenül úgy itt sem tesszük.

De ezt a döntést minden vállalkozásnak magára szabva kell meghozni. Ez nem követendő példa hiszen ha a kamaszoknak árulnánk termékeket tegeződnénk. A lényeg, hogy mind a két stílus megfelelő ha tartjuk is magunkat hozzá.

Az pedig, hogy többes számban lesz sok mondat egyszerűen csak azért van mert ez nem egy személyes blog, nem neveztünk ki a Chrome Ball-nál senkit gurunak aki itt szakérthetne, hanem egy csapat írja a bejegyzéseket. Sok szakember dolgozik nálunk és a témától függően mindig az írja a bejegyzést akinek a legtöbb tapasztalata van.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 9